ביטוח עבודות קבלניות

ביטוח עבודות קבלניות זו פוליסת הבסיס.

השאלה היא אם הכיסוי מספיק.

אנו סוכנות הביטוח היחידה בתחום ביטוח עבודות קבלניות שנבחרה להימנות על 70 העסקים המשפיעים בהתחדשות העירונית – תן לנו לעשות בשבילך את העבודה.

פוליסת ביטוח עבודות קבלניות הינה הפוליסה הבסיסית שחובה להנפיק לפני ביצוע עבודות בניה בכל אתר בניה והיא מורכבת משלושה פרקים ראשיים:

פרק ג'

ביטוח חבות מעבידים

פרק ב'

ביטוח צד שלישי

פרק א'

ביטוח רכוש

פרקי הביטוח השונים בפוליסה הקבלנית כוללים חריגים וסייגים לכיסוי הביטוחי, המחייבים טיפול והתייחסות בהתאם לניתוח סיכוני הפרויקט בו מדובר.

בעת טיפולנו בקליטת הפרויקט לביטוח אנו מנתחים באופן יסודי את הסיכונים ומרחיבים את הכיסוי הביטוחי (ככל שהדבר ניתן) בהתאם לניתוח הצרכים, לרצונותיו ותקציבו של מזמין הביטוח.
 
 וודאי תסכימו כי ביטוח תמ"א 38 ייראה אחרת לעומת ביטוח לקבלני שיפוצים​. כל פרוייקט בנייה הוא פרוייקט ייחודי עם סוג עבודותתשומות בנייהציודקבלני משנהבעלי מקצועהתחייבויות חוזיות  וסביבת עבודה שונים. ובהתאמה, כל פוליסת ביטוח עבודות קבלניות מגובשת על פי ניתוח הסיכונים בפרויקט, ההרחבות הנדרשות לשם כיסוי אופטימלי ועוד קשת של גורמים משפיעים.

ראה מידע חשוב על: דיווח על שינויים בפרויקטאישור קיום ביטוחים.

להצעת מחיר

המותאמת עבורך

אני מזמין אותך
להתקשר ישירות אלי
איציק סימון - 050-5299480

הנה הסבר ממצה על כל אחד מפרקים ראשיים אלה:

פרק ביטוח הרכוש במסגרת ביטוח העבודות הקבלניות, מגדיר אירוע ביטוחי כנזק פיזי, מקרי ושאינו צפוי מראש לפרוייקט הבנייה או חלק ממנו מיום התחלת הפרוייקט ועד לגמר העבודות בו או מועד הסיום הנקוב בפוליסה, המוקדם מביניהם.
 
רבים נוהגים לקרוא לפוליסת ביטוח עבודות קבלניות ובכללה גם פרק א'  (ביטוח רכוש) – כביטוח כל הסיכונים. הגדרה זו מטעה כי בפועל המושג "כל הסיכונים" אכן מדבר על פוליסה מורחבת אבל עדיין זו פוליסה סטנדרטית עם הרבה סימני שאלה: האם 'כל הסיכונים' הם באמת כל הסיכונים? איזה נזקים לא נכללים תחת 'כל הסיכונים'? ומה המשמעות של אותם סעיפים, והחרגות שחברת הביטוח אינה מוכנה לבטח אותך מפניהם?  האם הפוליסה הסטנדרטית 'המורחבת'  מותאמת במיוחד לעבודות ולמאפיינים הייחודיים של הפרוייקט המבוטח? והכי חשוב: איך כן מייצרים פוליסת ביטוח רכוש במסגרת ביטוח קבלנים שמעניקה לך מקסימום כיסוי ביטוחי במינימום עלות?

בהגדרתו, ביטוח צד שלישי מעניק לך כיסוי ביטוחי לסכומים אשר תהיה חייב לשלם בתור פיצויים על פי דין בשל נזקים שנגרמו לגוף או לרכוש בגלל תאונה או אירוע ביטוחי באתר הבניה ובסביבתו הקרובה.
 

לכאורה, יש לך כיסוי ביטוחי לפגיעה בגוף או ברכוש השכנים והבתים שסמוכים לאתר הבנייה. אבל כדאי לזכור, בגלל מורכבות העבודות, השינויים המתרחשים באתר עם התקדמות העבודות, מגוון קבלני המשנה העובדים באתר, הציוד שבשימוש (מנוף? סוג המנוף? מכבש? גודלו? ויברציוני?), ובעיקר השוני והמייחד כל פרויקט בניה בהשוואה לפרויקטים מקבילים - גם פרק ב' - ביטוח צד שלישי במסגרת ביטוח עבודות קבלניות – רווי בחריגים לכיסוי הביטוחי ובדרישות מיגון של חברות הביטוח לצורך מתן ואישור הכיסוי הביטוחי.
לכן, הפוליסות הסטנדרטיות, גם אם הן עונות לשם: "פוליסת כל הסיכונים לעבודות קבלניות" ... 
במציאות אין אפשרות לכלול את כל "הסיכוניםובטח שלא במסגרת פוליסה סטנדרטית. זה התפקיד שלנו – אל מול כל החריגים והדרישות של חברות הביטוח – להשיג לך מקסימום כיסוי ביטוחי במינימום עלות. איך אנחנו עושים את זה....

ביטוח חבות מעבידים מוגדר כאירוע ביטוחי בו נגרם נזק גופני, שכלי או נפשי או מוות של אחד או יותר מעובדי המבוטח, כתוצאה מתאונה  שאירעה תוך כדי או עקב עבודתו באתר הבניה המבוטח, וכן כתוצאה ממחלה שאירעה תוך כדי או עקב עבודתו כאמור. הביטוח  נועד לכסות תביעות עובדים כנגד המעסיק, לפיצוי  בגין האירועים כאמור, מעבר לתגמולי הביטוח הלאומי, וכן פיצוי בגין סבל, אובדן הנאה, מוגבלות  ועוד- ע"פ פסיקת בית המשפט (או פשרה מחוץ לכותלי בית המשפט).
 

מבוטחים רבים מסתפקים (לעיתים שלא בידיעתם) בפוליסת הביטוח הסטנדרטית שנקראת ביטוח כל הסיכונים לעבודות קבלניות. כדאי לדעת שעם נתונים כמו 6,000 נפגעים בשנה באתרי בניה, מהם  קרוב ל-50 הרוגים בכל שנה, ברור מאליו מדוע חברת הביטוח תשאף לעשות הכל כדי למזער סיכונים מבחינתה ע"י הצבת תנאים מקדימים ודרישות מיגון מחמירות טרם אישור הביטוח, הקטנת הכיסוי הביטוחי ולעיתים דרישת עלות גבוהה.אף ברור מדוע  פוליסה סטנדרטית – "מורחבת" ככל שתהיה – היא שמיכה קצרה מידי לכיסוי הביטוחי הדרוש לך. זו גם הסיבה מדוע אנחנו מעניקים חשיבות גבוהה כל כך לפרק ביטוח חבות המעבידים בפוליסת ביטוח עבודות קבלניות  ומשקיעים מאמצים מרובים כדי להשיג לך כיסוי ביטוחי מירבי במינימום עלות אפשרית. איך מביאים להפחתת דרישות, החרגות ועלויות גבוהות?....

 הנה שניים מהכלים (מתוך כלים נוספים ועדכניים המצויים ברשותנו) המאפשרים להרחיב לך כיסויים ולצמצם החרגות ודרישות מחברת הביטוח:

סקר תיעוד מבנים סמוכים הוא תנאי לכיסוי נזק כתוצאה מרעד והחלשת תמך קרקע למבנים סמוכים לפרויקט בביטוח צד שלישי והוא חשוב מאין כמותו לעניין הכיסוי הביטוחי.

 

הסקר נועד לתעד את מצב המבנים הסמוכים לפרוייקט הבנייה לפני תחילת העבודות כדי לקבוע, במידה וייגרמו נזקים למבנים סמוכים, עד כמה, אם בכלל, גרמו העבודות לנזקים אלה... 

מבוצע מטעם חברת הביטוח ע"י סוקר מומחה בענף הבנייה, והוא זה שיקבע בד"כ  את דרישות המיגון המחייבות לעניין כיסוי ביטוחי  לפרויקט וכן לתנאי כיסוי למקרה נזק או פגיעה גופנית של עובד או צד שלישי בפרויקט.

 

הסקר לעתים אף ישפיע על  אופן ביצוע העבודה. בקרות נזק אי עמידה בדרישות הסקר אף  עשויה להביא לשלילת הכיסוי הביטוחי... 

מאמרים חשובים שכדאי לקרוא:
מאמר בנושא ביטוח קבלנים שכדאי לקרוא- 
קישור 
מאמר בנושא ביטוח עבודות קבלניות קטנות -קישור 

מידע חשוב למבצע הבנייה: טופס 648 - לא מעסיקים קבלני משנה ללא דיווח לביטוח לאומי

זקוק לביטוח עבודות קבלניות?
צור קשר - 03-6951414

או שלח מייל- itzick@simon-ins.co.il

או מלא את הטופס ונחזור אליך בהקדם 

להצעת מחיר

המותאמת עבורך

sop-resize-200-נשמח ללייק (1).jpg
03-6951414

 © כל הזכויות שמורות לאיציק סימון סוכנות לביטוח בע"מ

ט.ל.ח