top of page
צל
באנר מאמרים בתחום ביטוח אחריות מקצועית

להצעת מחיר
המותאמת עבורך

מאמרים חשובים בתחום ביטוח אחריות מקצועית לענפי ההנדסה

ביטוח אחריות מקצועית וביטוח חבות מוצר הם ביטוחים הדורשים רצף ביטוחי וכיסויים רטרואקטיביים ארוכי טווח. הן מבחינת מתכננים (כדוגמת אדריכלים, מהנדסים או הנדסאים), והן מבחינת קבלני ביצוע. קראו מדוע וכיצד יש לפעול

אני מזמין אותך
להתקשר ישירות אלי
איציק סימון - 050-5299480

דיווח חסר על מקרה גבולי הוביל להעדר תוקף לביטוח אחריות מקצועית

דיווח חסר על מקרה גבולי הוביל להעדר תוקף לביטוח אחריות מקצועית

31.1.24

פורסם ב: 

חברת הפיקוח גילתה לצערה שבענף הבנייה חוקי מרפי שוב עובדים שעות נוספות. היא מצאה את עצמה מתמודדת ללא ביטוח עם תביעה שהוגשה בסכומים של כ-2.5 מיליון שקלים.

אחריות מקצועית, מה חשוב לדעת לקראת 2024?

אחריות מקצועית, מה חשוב לדעת לקראת 2024?

30.1.24

פורסם ב: 

2024 כבר כאן והשינויים בעולמות ביטוחי הבנייה נוגעים גם לביטוחי חבויות וביניהם ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים, הנדסאים ואדרכילים. מה הדגשים שכדאי להכיר, לאן הולך השוק ומה מצפה לנו? על כך בקצרה בכתבה הבאה.

מפקח דיירים בתמ"א 38 – אחריות מקצועית

מפקח דיירים בתמ"א 38 – אחריות מקצועית

25.3.2021

פורסם ב: 

פרויקטים לפי תמ"א 38 הינם ייחודיים לנוף הבנייה בישראל. הם נחשבים לפופולריים ומהווים פתרון אפקטיבי לקידום התחדשותו של המרחב האורבני.

אור לשנת 2021, לפי נתוני הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, יש בישראל כ-200,000 יחידות דיור אשר נמצאות בתהליכי התחדשות במסגרת תמ"א 38 ופינוי בינוי.

מפקח דיירים

מפקח דיירים בתמ"א 38 – אחריות מקצועית

 פורסם ב: 25/3/2021

פרויקטים לפי תמ"א 38 הינם ייחודיים לנוף הבנייה בישראל. הם נחשבים לפופולריים ומהווים פתרון אפקטיבי לקידום התחדשותו של המרחב האורבני.

אור לשנת 2021, לפי נתוני הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, יש בישראל כ-200,000 יחידות דיור אשר נמצאות בתהליכי התחדשות במסגרת תמ"א 38 ופינוי בינוי.

נזילת מים מהתקרה

ביטוח רכוש שעליו עובדים במסגרת שיפוץ או עבודות קבלניות

 פורסם ב: 22/12/2020

עבודות בנייה במבנים קיימים יכולות לגרום נזקים לרכוש הקיים (הרכוש עליו עובדים). לדוגמה, נזקים כתוצאה מהוספת מרפסת בבניין מגורים, נזקים לתקרות הקומות הגבוהות בעת בניית יחידת דיור על הגג, פגיעה בגגות בשל התקנת מערכות סולאריות ואפילו נזקים בשיפוץ דירה/משרד/חנות.

V2-אחריות-מקצועית-וחבות-המוצר-לקבלני-שיפ

אחריות מקצועית וחבות מוצר לקבלני שיפוצים המבצעים עבודות קטנות

 פורסם ב: 21/12/2020

על פי נתונים שפורסמו לאחרונה על ידי התאחדות קבלני השיפוצים, פועלים בישראל כ-17,000 קבלני "עבודות קטנות". עוד מפורסם כי הענף מגלגל מדי שנה כ-15 מיליארד שקלים, וכי מבוצעים במסגרתו שיפוצים ביותר מ-300 אלף בתי אב.

עובדים עם ביטוח אחריות מקצועית

החשיבות בטיב ביטוח האחריות המקצועית: הכירו את מתכנן השלד שהתרשל וישלם פיצויים בסך כ-3 מיליון שקלים

 פורסם ב: 14/9/2020

בית המשפט המחוזי בחיפה קיבל לאחרונה (יוני 2020) פסק דין המהווה תמרור אזהרה בוהק לגבי החשיבות שמקופלת בטיבו של ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים, הנדסאים ואדריכלים (ת"א 3071-07-16). נסקור בקצרה את סיפור המקרה, ונגזור מתוכו השלכות רלבנטיות לענייננו, לגבי המשמעות הדרמטית שעשויה להיות לביטוח אחריות מקצועית לעוסקים בתכנון.

מפקח בנייה באתר

אחריות מקצועית מפקח בנייה

 פורסם ב: 14/7/2020

תחום הפיקוח על הבנייה נחשב לאחד האזורים ה"אפורים" בענף הבנייה מבחינת נזיקין וביטוח. מצד אחד, מפקח הבנייה ממלא שורה ארוכה של פונקציות בעלות השלכות מרחיקות לכת על הבנייה, ומשמש כידו הארוכה של מזמין העבודה בשטח או תעודת ביטוח של המזמין.

זה מה שקורה כשמגלים שהפוליסה לא בתוקף

על המשמעויות של אי חידוש פוליסות אחריות מקצועית וחבות מוצר

 פורסם ב: 4/4/2020

קבלנים ויזמים הפועלים בענף הבנייה, צריכים לוודא שהם מבוטחים כל הזמן ובאופן רציף בפוליסות אחריות מקצועית וחבות המוצר....

  גבול אחריות בביטוח אחריות מקצועית

בחירת גבול אחריות בפוליסה לביטוח אחריות מקצועית

 פורסם ב: 20/11/2019

ברוב חברות הביטוח פוליסת אחריות מקצועית מחולקת לשני פרקים עיקריים. פרק ראשון שתפקידו להגן על המבוטח ולהעניק לו כיסוי מפני תביעות בגין רשלנות מקצועית, ופרק נוסף המעניק הגנה וכיסוי ביטוחי מפני תביעות...

תביעה בגין נזק למבנה לאחר מסירה

כ- 650,000 שקלים בגין ליקויי בנייה שהתגלו לאחר מסירה

 פורסם ב: 24/09/2019

מסירת מבנה עם ליקויי בנייה עלולה להוליד תביעות בסכומי עתק כנגד כל מי שהיה מעורב בהליך הבנייה. החל מהיזם או חברת הניהול שקידמה את הפרויקט, דרך המתכננים או המפקחים, וכלה כמובן בקבלן המבצע.

העדר כיסוי ביטוחי

העדר כיסוי רטרואקטיבי בביטוח אחריות מקצועית למתכנן בגלל הפרות חובת הגילוי במעבר בין חברות ביטוח

 פורסם ב: 22/09/2019

חברת בנייה יזמית התקשרה עם משרד השיכון במכרז לבניית 106 יחידות דיור. עם התקדמות הפרויקט התברר כי בעקבות תכנון אדריכלי רשלני שעליו התבסס המכרז, ניתן יהיה לבנות רק חלק מהיחידות (בשל קרבה לכביש ראשי).

טעות בתכנון

מאסר בפועל למהנדס בגין גרימת מוות ברשלנות

 פורסם ב: 6/6/2019

מדוע גזר בית המשפט מאסר בפועל על מהנדס שהורשע בגרימת מוות ברשלנות, ומה מלמד אותנו גזר הדין על המגמה בפסיקה כנגד רשלנות קטלנית בענף הבנייה.

כיסויים רטרואקטיביים

אחריות מקצועית וחבות מוצר - כיסויים רטרואקטיביים

 פורסם ב: 30/05/2019

למרות שביטוחי אחריות מקצועית וחבות מוצר הינם בעלי חשיבות קריטית עבור מתכננים וקבלני ביצוע, פעמים רבות העיסוק בהם נעשה דווקא מהמקום של הדרישה החוזית....

בודקים אם יש כיסוי ביטוחי

ביטוח אחריות מקצועית ממש לא קשור רק לרשלנות

 פורסם ב: 20/12/2018

אחת התופעות השכיחות לגבי ביטוח אחריות מקצועית עבור העוסקים במקצועות התכנון וההנדסה, היא שלמרות שמדובר באחד הכלים המשמעותיים ביותר עבור המהנדס, האדריכל או ההנדסאי....

זקוק לביטוח אחריות מקצועית?
צור קשר - 03-6951414

או שלח מייל- itzick@simon-ins.co.il

או מלא את הטופס ונחזור אליך בהקדם 

bottom of page