top of page
צל
באנר חקר תאונות

חקר תאונות. מרקם היחסים הבעייתי באתר בניה ההופך לזירת חקירה  

להצעת מחיר
המותאמת עבורך

מדהים באיזו מהירות מגיעים מומחים לחקר תאונות לאתר הבניה בעקבות תאונה קשה או קטלנית: ממשרד העבודה, מהמשטרה, מהמוסד לביטוח לאומי, מחברות הביטוח השונות המעורבות בפרויקט, מעורכי דין ואחרים.


חלקם מגיע כדי לזהות את הגורם לתאונה, חלקם מגיע כדי להתחקות אחר גורמי התאונה וללמוד איך לתקן לבאות, ויש את אלה שבאים 'למצוא את האשמים'. אם מודיעים לנו בזמן, לעיתים גם אנו מגיעים לאתר בו אירעה תאונה קשה לאחד מלקוחותינו. ההבדל הוא שאנחנו, לעומת מרבית האחרים, היחידים שמגיעים כדי לסייע לך.

לפני שנתייחס לנושא אנו מצרפים סקירה קצרה וממצה על נושא חקר התאונות בענף הבניה שכל יזם או קבלן שעוסק בענף הבנייה חשוב לו לקרוא ולהפנים.

קבלן צופה לאתר בנייה

מאפייני התנהגות בעת אירוע תאונה באתר בניה
ככלל תמיד עדיף לעשות הכול כדי למנוע תאונות, למשל באמצעות : הכשרה והדרכה לעובדי הבניין, אמצעי שמירה על גהות ובטיחות, ציוד מגן אישי, הקפדה על כללי בטיחות, אמצעים וציוד בטיחות, תקינות ציוד העבודה, הקפדה על תשתית ראויה (לעגורנים למשל), וכל אמצעי אחר שיכול לסייע במניעת תאונות.
נזכיר כי בכל שנה נגרמות בענף הבנייה אלפי תאונות שגורמות לכ-6,000 נפגעים בגוף, מתוכם, כ-50 אבדות בנפש. (ראה פרק התמודדות עם תאונות קשות...). בוא נדמיין תרחיש תאונה, שתמיד מגיעה באופן מפתיע חד ופתאומי ומשבשת את הכול בפתאומיות:

- חלק מהעובדים חושש שהאשמה תוטל על כתפיהם.
- חלקם חוששים מההיבט הפלילי (נושא שצובר תאוצה בשנים האחרונות).
- הנהלת החברה או היזם חוששים מההיבט הפלילי ומהנזק התדמיתי.
- העבודה נעצרת בשל צו הפסקת עבודה.
- נזקים כמו אובדן ימי עבודה או אי עמידה במועדים המתוכננים - מוסיפים לחץ ומעמסה על התקציב המתוכנן, עקב תקורות נוספות גבוהות מאשר אלו שתוכננו.
- קנסות שמוטלים על קבלנים כחלק מצעדי עונשין בגין כשלים בטיחותיים באתר.

 
בתוך דקות, אתר בניה הופך לזירה בה כולם – עובדים, מנהלי עבודה, יזמים, קבלנים, קבלני משנה, חוקרים – הופכים להיות חשדניים האחד כלפי השני, שומרים על מוצא פיהם ונוקטים במשנה זהירות פן תתגלגל אשמה לפתחם.

במרבית המקרים, כל אחד מהגורמים שצויינו לעיל הוא בעל אינטרסים מנוגדים לאחרים. זו הסיבה שעליך לנהל את המשבר בצורה המקצועית והשקולה ביותר תוך שימת לב מוגברת וממוקדת להיבטים הפליליים, הכלכליים, המסחריים והתדמיתיים.

חשוב מאוד שתדע כי יכול להיווצר ניגוד אינטרסים בינך לבין מעורבים אחרים בפרויקט, שחלקם עבדו אתך, עד לרגע התאונה, בשיתוף פעולה מלא.
 
אם כך מה נכון לך לעשות בקרות תאונה?
מכיוון שאתה מנסה לתפקד ולנהל את האירוע, תוך כדי שמופעלים עליך ועל הסובבים אותך כוחות זרים שברוב המקרים חלקם מנוגדים זה לזה, בעל כורחך אתה נקלע לסיטואציה מלחיצה.

ראה בהרחבה בפרק: התמודדות עם תאונות קשות
 

על מנת לפשט את הדברים, המסובכים גם כך, ולסייע לך כמה שיותר, אנו ממליצים לך כדלקמן:

לעולם אל תתמודד עם תאונה קשה לבד!


יש חשיבות עליונה לכך שהטיפול בתאונה קשה, החל מרגע התרחשותה, יבוצע ע"י אנשי מקצוע שמכירים את האינטראקציה הסבוכה והעדינה הזו על בוריה מההיבטים: הפליליים, הכלכליים, הנזיקיים, הביטוחיים  וכדומה.

צור איתנו קשר מיידי!!!

בקרות תאונה קשה  יש להודיע מיידית למשרדנו, בכל שעה,
ובמידה ואין מענה ניתן  להתקשר ישירות:
איציק סימון – 050-5299480

במשך למעלה מ 30 שנות התמחותנו בביטוח פרויקטים בענף הבניה ראינו, שמענו, טיפלנו והתנסינו באין ספור תאונות ואירועי ביטוח מכל הסוגים, רמות החומרה ועוצמת הנזק. כל תאונה מכנסת אותנו בסופו של יום לתהליך הסקת מסקנות כולל, ועל בסיסו, מתבצעים שיפור מתמיד וחידוד דרישות הכיסוי הביטוחי למען לקוחותינו.   

זקוק למידע נוסף?
צור קשר - 03-6951414

או שלח מייל- itzick@simon-ins.co.il

או מלא את הטופס ונחזור אליך בהקדם 

bottom of page