top of page
צל
באנר מאמר סקר תיעוד מבנים סמוכים

דו"ח  תיעוד מצב מבנים סמוכים - שהשכנים לא יחגגו עליך.

להצעת מחיר
המותאמת עבורך

דו"ח תיעוד מצב מבנים סמוכים הוא תנאי להענקת כיסוי ביטוחי בביטוח צד שלישי במסגרת פוליסת ביטוח עבודות קבלניות, לנזקים שייגרמו תוך כדי או עקב רעד, החלשת תמך קרקע וכיוצא בזה, בפוליסת ביט 2013.

מטרתו לתעד את מצב המבנים הסמוכים לפרוייקט הבנייה לפני תחילת העבודות כדי לקבוע, במידה וייגרמו נזקים למבנים סמוכים, עד כמה, אם בכלל, תרמו העבודות לנזקים אלה.

ככל שהסבירות לנזקים למבנים שכנים גבוהה יותר כך חשיבות ביצוע הסקר קריטית.

אי ביצועו והגשתו לחברת הביטוח בטרם תחילת הפרוייקט עלולה לגרום להיעדר כיסוי ביטוחי לנזקים אלה.

כאן נדרשת הקפדה יתירה על הפרטים הקטנים וכך גם נמדדת המקצועיות בתכנון מערך הביטוח שלך לפרויקט ובעניין זה אני מבקש להאיר את עיניך במידע חשוב.

ראה מאמר של ג'ון גבע, הדר - עורכי דין בעניין פסק דין של העליון - מחודש יוני 2017 

ביטוחי קבלנים לסוגיהם השונים, ובמיוחד ביטוח תמ"א 38, ביטוח שימור ושיקום מבנים וביטוח פינוי בינוי, דורשים ידע רחב לא רק בביטוח אלא באותה מידה - בענף הבנייה.

כאן מחויבת היכרות מעמיקה עם תהליכי בנייה, אופן ביצוע העבודות, ציוד, חומרים, בעלי מקצוע (מתכננים, מבצעים ומפקחים כאחד), בלעדיה איש המקצוע אינו יכול אפילו לדעת על קיומם של כלים חשובים לבניית פוליסות ביטוח קבלנים או ביטוח ליזם כדוגמת סקר תיעוד מבנים סמוכים. ואכן, לרוב לא מועבר לחברת הביטוח סקר מסוג זה, והקבלן חושף את עצמו לסיכונים מיותרים (ולראיה, לא מעט תביעות בתחום זה נדחות ע"י חברת הביטוח). בנוסף ישנן  עוד חוות דעת וסקרים אחרים העשויים לסלול את הדרך לכיסוי ביטוחי מירבי.

מומלץ לזכור!
בענף הבנייה הכל גדול. הפרוייקטים גדולים בהיקפם הכספי, הרווחים גדולים אבל גם הנזקים גדולים והם עולים ממון רב. 

השאלה היא מאיפה הכסף הזה יגיע?
והתשובות: מפוליסת ביטוח טובה ומקצועית - או מהכיס שלך?

ולכן, לפני שנמשיך בסקירת הנושא – סקר תיעוד מבנים סמוכים – אנו מציעים לך, לקראת תחילתו של כל פרויקט בנייה להתקשר אלינו:
"איציק סימון הסוכנות המובילה לביטוחי בנייה"

רב קווי: 03-6951414

פועלים יוצקים בטון

מה יכול לגרום לנזקים לבתים הסמוכים?

קיימים אין ספור תרחישים! עבודות לחפירת מרתף בצמוד או בקרבת מבנים של צד שלישי, פגיעה בגדר או קיר הפרדה, עבודת מכבש או מכונת קידוח שזעזעו שלד או גרמו לסדקים ופיצוצים בקירות הבית, מנוף שקרס, שקיעת אדמה במתחם העבודות ש'משכה' אחריה את חניית הבית השכן. זה המקום לדבר על המונח שבכותרת: שהשכנים לא יחגגו עליך!!! הנה:

נניח שלא בוצע סקר תיעוד מבנים סמוכים

בסמוך לפרוייקט הבנייה עומד בית ישן (סיטואציה מוכרת היטב בעת בנייה בין בתי מגורים סמוכים ובפרוייקטים של התחדשות עירונית). היסודות כבר לא משהו, הטיח מתקלף, בקירות החיצוניים נפערו סדקים... ועוד.

אם התחלת בחפירת יסודות ללא ביצוע סקר תיעוד מבנים סמוכים, גם מבלי שייגרם כל נזק מצידך, עלולים השכנים לתבוע אותך על הנזקים (שאמנם כבר קיימים שנים) ולך, יהיה קשה מאד להוכיח אחרת. ומכאן זה מתגלגל הלאה... כשתרצה להפעיל את פוליסת ביטוח העבודות הקבלניות שבידיך, תטען חברת הביטוח שלא העברת לידיה טרם תחילת הבניה  סקר תיעוד מצב המבנים הסמוכים כמתחייב מתנאי הכיסוי הביטוחי לרעד והחלשת תמך קרקע, ולכן התביעה תידחה או שהפיצוי יהיה חלקי בלבד. אם רק מישהו היה מסב את תשומת ליבך לכך והיית מבצע  סקר לתיעוד מצב המבנים הסמוכים -  הכול היה נראה אחרת.

אצלנו זה לא היה קורה!!!

הסיסמה – הסוכנות המובילה בענף הבנייה - נבנתה אבן על אבן (כלומר – פוליסה על פוליסה) במשך 30 שנות עמל רב (וכן... גם בוץ, מלט לעיתים גם מסמרים בנעליים). במהלך שנות עמל רב של התמחות בביטוח ענף הבניה צברנו ניסיון עשיר וידע מקצועי, היכרות מעמיקה עם קשת רחבה של אנשי מקצוע,ומעמד המעניק משנה תוקף למילה שלנו אצל חתמי חברות הביטוח האחראים על הנפקת פוליסות ביטוח עבודות קבלניות לסוגיהן.

כל אלה מעניקים לך בהתקשרות איתנו יתרונות שלא תמצא במקומות אחרים:

1. אנו מגבשים פתרונות יצירתיים הסוללים את הדרך לכיסוי מירבי עבורך ועד כמה שזה יישמע מפתיע- בעלות משתלמת במיוחד.

2. אנו מעסיקים נבחרת מומחים בענף הבניה המורכבת ומותאמת על פי אופי הפרוייקט והסיכונים העלולים לנתרחש בו לצורך גיבוש סקרים, בדיקות וחוות דעת מומחים כדי לספק לך כיסוי ביטוחי מירבי.

3. אנחנו זמינים לשירותך בכל עת ולכל צורך שמתעורר, מוכנים להעניק ייעוץ והכוונה מקצועית במטרה למנוע ממך סיכונים מיותרים. וכמובן, חס וחלילה בקרות אירוע ביטוחי דרמטי, ייכנס לתמונה במידת הצורך גם צוות מומחים בענף הבנייה שאנחנו נעזרים בשירותיהם כבר שנים ואשר יסייעו לך למצות את זכויותיך בקרות נזק.
 

זקוק לביטוח קבלנים לפרויקט שלך?
צור קשר - 03-6951414

או שלח מייל- itzick@simon-ins.co.il

או מלא את הטופס ונחזור אליך בהקדם 

bottom of page