top of page
צל
באנר פרק א' - ביטוח רכוש

אני מזמין אותך
להתקשר ישירות אלי
איציק סימון - 050-5299480

פרק א' בפוליסת ביטוח עבודות קבלניות.
ביטוח רכוש.

רבים נוהגים לקרוא לפוליסת ביטוח עבודות קבלניות ובכללה גם פרק א' (ביטוח רכוש) כביטוח 'כל הסיכונים קבלנים'. תחת המושג 'כל הסיכונים' מצטייר הרושם של  פוליסה מורחבת אולם, לעתים רבות זו פוליסה סטנדרטית עם הרבה סימני שאלה.

כפתור פרק א' ביטוח רכוש

פרק א'
ביטוח רכוש

האם 'כל הסיכונים' הם באמת כל הסיכונים? איזה נזקים לא נכללים תחת 'כל הסיכונים'? ומה המשמעות של אותם סעיפים, והחרגות שחברת הביטוח אינה מוכנה לבטח אותך מפניהם?  האם הפוליסה ה'כאילו מורחבת', אך סטנדרטית, מותאמת במיוחד לעבודות ולמאפיינים הייחודיים של הפרוייקט המבוטח? והכי חשוב: איך כן מייצרים פרק ביטוח רכוש במסגרת ביטוח קבלנים שמעניק לך מקסימום כיסוי ביטוחי במינימום עלות? מיד הסבר איך אנחנו עושים את זה, אבל קודם

להצעת מחיר
המותאמת עבורך

מהו ביטוח רכוש?
פרק א' בפוליסת ביטוח עבודות קבלניות.

שריפה בבניין

פרק ביטוח הרכוש במסגרת פוליסת ביטוח העבודות הקבלניות מגדיר אירוע ביטוחי כנזק פיזי, מקרי ובלתי צפוי מראש לפרויקט המבוטח  או לחלק ממנו מיום התחלת הפרוייקט ועד למועד הסיום הנקוב בפוליסה.
כבר מהגדרת "מה נחשב לנזק" ברור שיש לפרק זה סייגים רבים הדורשים הרחבות לצורך מתן  כיסוי ביטוחי מקיף יותר. שתי דוגמאות קלות יבהירו את ההגדרה היבשה ומדוע יש לשים לב לכל סעיף, דרישה או החרגה:

 
נזק פיזי –
שריפה באתר בניה היא נזק שאיש לא יכול לצפות מראש שיקרה ואכן קרה. במסגרת ביטוח הרכוש יפוצה הקבלן על הנזקים הפיזיים שנגרמו לו אבל לא על נזקים תוצאתיים שקרו בעקבות השריפה כמו למשל איחור במסירת מפתח שנובע מעיכובים בהתקדמות הפרויקט שנגרמו בעקבות השריפה.

מקרי ובלתי צפוי מראש -  קבלן עובד, לדוגמא, בפרוייקט תמ"א 38, ובמסגרת ביטוח העבודות הקבלניות הוא מכוסה באשר לנזקי רכוש (מבלי להתייחס כרגע בהרחבה לפוליסת תמ"א 38 שנועדה במיוחד לעבודות אלה). הקבלן הסיר את האיטומים מגג המבנה לצורך המשך ביצוע עבודות. עונת החורף מגיעה וכתוצאה מירידת גשמים נוצר נזק למבנה ואף לתכולת דיירים. זה הוא מקרה קלאסי לתביעת ביטוח נזקי הרכוש, נכון? ובכן, כנראה שלא. העובדה שירדו גשמים בחורף היתה צפויה מראש. ולחברת הביטוח יש  את כל הסיבות שלא לפצות על הנזק. ראה מאמר בנושא הקשיים בכיסוי הביטוחי  לניזקי טבע בחורף, הנחשבים כנזק צפוי מראש בתמ"א 38  וגם: המלצות להיערכות לחורף בפרויקטים של בניה.

נוהל עבודות בחום - בנוסף לאמור, עבודות בחום מתבצעות תדיר באתרי בנייה ולעיתים נגרמות שריפות ונזקים קשים. בפוליסות המקובלות בארץ נדרש הקבלן כאמצעי להקלת הסיכון לקיים 'נוהל עבודות בחום'. ראו להלן הקדמה ודוגמאות בנושא חשוב זה, שאי עמידה בו עלולה לגרום להפחתת תגמולי הביטוח, עד כדי שלילת הכיסוי הביטוחי. 

ראו מאמר מקיף בנושא נוהל עבודות בחום.

ראו גם דוגמאות לנהול עבודות בחום של חברות ביטוח שונות.

לקבלת מידע או פרטים על סוג הביטוח הנדרש, מלא את הטופס וניצור איתך קשר בהקדם

קבלן עבודה באתר בנייה

יש לנו 'ארגז כלים' מגוון ויתרונות בלעדיים עבורך 

אנו מעמידים לשרותך 'ארגז כלים' מגוון ויתרונות בלעדיים בעזרתם אנו מגבשים ביטוח עבודות קבלניות  וכיסויים נלווים עם כיסוי ביטוחי רחב במינימום עלות!


נתחיל דווקא ביתרון הגדול – הניסיון! למעלה מ 30 שנות עיסוקנו בביטוח ענף הבנייה  לימדו אותנו כיצד יש לבנות פוליסה שמעניקה לך כיסוי ביטוחי אופטימלי. בניית ביטוח עבודות קבלניות - (כולל פרק א' ביטוח רכוש) - הכל נעשה מתוך ראייה כוללת של הפרוייקט ולא 'רק' הרכוש שבו. רק כך אפשר להבין את כלל הסיכונים ואיך להימנע מהם או לבטחם באופן הולם.

יתרון שני הוא ההשקעה העצומה שאנחנו מקדישים: לאיסוף המידע על הפרוייקט בעזרת מומחי ביטוח  בענף הבניה, לאפיון ייחודיותו של הפרויקט (אין פרוייקט בניה אחד דומה לשני), להכנת רשימת הסיכונים הצפויים (וה'בלתי צפויים' מפניהם הניסיון העשיר לימד אותנו להיזהר) ועוד.

על בסיס כל אלה -  מגובשים פתרונות יצירתיים לטיפול בסייגי  וחריגי הפוליסה ולהשגת ההרחבות הנדרשות לכיסוי ביטוחי אופטימלי בעבורך.

✔  פוליסה מורחבת באמת. חתמי חברות הביטוח  למדו לאורך השנים  להכיר את איכות העבודה שלנו ואת הדרכים שסללנו כדי לגשר בין הצורך שלך לכיסוי ביטוחי מפני קשת רחבה של סיכונים, לבין החשש שלהם להנפיק לך פוליסה (בגלל אותם הסיכונים).
ובשורה התחתונה – בזכות שיתוף פעולה זה נייצר בעבורך כיסוי ביטוחי אופטימלי.
 
✔  מינימום עלות. ביכולתנו להפחית את עלויות הביטוח באופן משמעותי תןך כדי שמירה על הרמה הגבוהה של מערך הביטוח עבורך.
 
✔  המומחים בצד שלך. סוכנות מובילה זה לא רק גודל או נסיון אלא גם תהליכי עבודה שפועלים לטובתך. כך, בקרות אירוע ביטוחי  אנחנו מקימים צוות מומחים: שמאי ביטוח, סוקרים, מהנדסים, ובמידת הצורך, מבצעים גם חקר תאונות ע"י המומחים והמנוסים בתחום  – הכל כדי  להעניק לך הגנה מירבית ולמצות את כל זכויותיך כפי שעולה מהפוליסה

זקוק לביטוח עבודות קבלניות?
צור קשר - 03-6951414

או שלח מייל- itzick@simon-ins.co.il

או מלא את הטופס ונחזור אליך בהקדם 

bottom of page