top of page
צל
באנר ביטוח החזקת קרקע

ביטוח החזקת קרקע. כשאין ציוד, חומרי גלם ופועלים, מה נשאר לבטח?

להצעת מחיר
המותאמת עבורך

אמנם פרוייקט הבנייה טרם החל, ועדיין, חשוב שיהיה לך ביטוח החזקת קרקע.

על פניו נשאלת השאלה לאיזה צורך? הרי אין ציוד וחומרי גלם, אין בשטח קבלנים ופועלים- אז מה כבר נותר לבטח?
את אחריותך כלפי צד שלישי בהיותך בעל הקרקע או המחזיק בה לקראת בנייה עתידית. מדוע ?  לא חסרות דוגמאות: אש שאחזה בעשביה היבשה במגרש שלך ועברה למבנים סמוכים, מישהו זרק מקרר ישן למגרש הריק וילד, תוך כדי משחק, ננעל בפנים- וזה רק על קצה המזלג.
 

הקרקע שלך? האחריות שלך!
 

עכשיו השאלה היא איך אתה מבטח את עצמך מפני מקסימום סיכונים במינימום עלות? ובכן, הגעת לכתובת הנכונה. 

אני מזמין אותך

להתקשר אלי

איציק סימון - 050-5299480

ביטוח החזקת קרקע

קיבלתם לידיכם קרקע או רכשתם מגרש לבנייה? חשוב שלא תישארו ללא ביטוח בתקופת ההמתנה לבנייה שתחל במועד מאוחר יותר. רק ביטוח החזקת קרקע יכסה אתכם כנגד מכלול רחב של הסיכונים אליהם אתם חשופים

מה יכול להתרחש?
קרקע או מגרש יוצרים סיכונים שונים כמו פגיעה של מבקר בלתי צפוי (ילדים או עוברי אורח סקרנים), אש שפורצת במתחם ומתפשטת מעבר לגבולותיו ועוד. סיכון כאמור, אם יתרחש, יכול להוות עילה להגשת תביעה נזיקית כנגד בעל המקרקעין. תביעה שעלולה לטפס לכדי סכומי עתק. אם מדובר לדוגמה על תאונה טראגית ונזקי גוף קשים ביותר, עד כדי מוות, מדובר על מיליוני שקלים

הפסיקה בישראל קובעת אחריות בעל המקרקעין בנזיקין כלפי המבקרים בשטחו (הצפויים והבלתי צפויים כאחד). שנאמר, "אין הבעלים והמבקר זרים זה לזה. הבעלות במקרקעין יוצרת זיקה בין הבעלים לבין הסיכונים שנוצרו במקרקעין בתקופה שהמקרקעין היו בשליטתו; הבעלות במקרקעין יוצרת לעיתים אפשרות למנוע סיכונים גם לאחר שהשליטה נסתיימה. מכאן הצידוק שבהטלת חובת זהירות מושגית ביחסים שבין בעלים לבין מבקר במקרקעין" (ע"א 145/80, ההדגשות לא במקור). 

שינוי המדיניות של משרד השיכון

בשנים האחרונות משרד הבינוי והשיכון הגמיש את הדרישות במכרזי קרקעות לבניה. אם בעבר הדרישה הייתה לביטוח עבודות קבלניות מלא כבר בשלב 05, למרות שייתכן שהבנייה מתוכננת להתחיל תחל בעוד חודשים או אפילו שנים, היום צריך "רק" ביטוח צד שלישי. כלומר: ביטוח החזקת קרקע שהוא למעשה ביטוח צד שלישי קלאסי.

 

מה אנחנו מציעים ללקוחותינו הקבועים?

בראש ובראשונה – שקט נפשי. במידה שאתם מחזיקים בקרקע או מגרש, סוכנות הביטוח שלנו מציעה לכם הרחבת ביטוח החזקת קרקע,  כנגד תביעות צד שלישי בשל פגיעות  ו/או נזקים שייגרמו בשטח או בגינו.

בסמוך לעלייה על הקרקע ורכישת ביטוח עבודות קבלניות מלא לפרויקט בטרם תחילת העבודות, תיגרע עלות רכישת ביטוח החזקת הקרקע של חצי השנה הראשונה מהפרמיה לתשלום בגין ביטוח העבודות הקבלניות.

 

איך נכון להחזיק קרקע​?

ביטוח החזקת קרקע הוא נדבך חשוב בבעלות על מקרקעין, אך כמובן שרצוי מאד לנקוט בצעדים שונים

בכדי להקדים תרופה למכה. למשל:

  • גידור - מגרש או קרקע יש לגדר באמצעות גדר אפקטיבית המונעת פלישה מיותרת או כניסת סקרנים. בביצוע הגידור יש לוודא גם ביטוח על עבודות הקמת הגדר, וגם ביטוח על הגדר עצמה

  • שילוט אזהרה - רצוי לשלוט כראוי את הקרקע ולהזהיר פולשים/סקרנים מפני כניסה למקום

  • טיפול בשטח - חשוב מאוד לטפל בקרקע מבחינת מפגעים פוטנציאלים כדוגמת כיסוי בורות, פינוי ו/או סימון מפגעים, ניכוש צמחיה ועשביה יבשה העלולה להתלקח, פינוי גרוטאות ופסולת באופן שוטף, וכדומה

איציק סימון - סוכנות הביטוח המובילה בביטוחי בנייה

אייקון אחזקת קרקע בין ידיים

איציק סימון - סוכנות ביטוח הנחשבת לסוכנות המובילה בענף הבנייה, כי מאחורינו רקורד של מעל 30 שנות התמחות בביטוח ענף הבנייה ואין ספור שעות של נוכחות פיזית באתרי בנייה וליווי ביטוחי לקשת רחבה של פרוייקטים.  הרקורד הזה כולל גם אלפי פוליסות ביטוח עבודות קבלניות, ביטוח חברות בנייה, ביטוח קבלנים, ביטוח יזמים, ביטוח נדל"ן מניב ואחזקות, שבנינו. כבר ראינו כמעט הכול, כולל אירועי ביטוח שאיש לא היה חולם שיכולים לקרות. כן, הניסיון לימד אותנו על הסכנות, התקלות, התאונות, הגורמים להן, הדרכים למניעתן. כך גם למדנו לבצע ניתוח סיכונים מקיף ותכנון פוליסה קפדני, ובשורה התחתונה, איך לבנות לך פוליסת ביטוח אחזקת קרקע במינימום עלות ובמקסימום כיסוי. 

✔  מקסימום כיסוי ביטוחי. במיוחד כאן, גורם מרכזי הוא ה"בלתי צפוי". אין איש במגרש שיכול למנוע או להתריע מפני אירוע, אין שמירה, וכך הכול יכול לקרות ולך זה ייוודע רק לאחר קרות האירוע. יתירה מזאת, אין פוליסת ביטוח אחזקות קרקע אחת דומה לשנייה: מה יש בשכנות (בתים? עוד קרקעות?), הרכב האוכלוסיה (ילדים... בתי ספר), רמת האוכלוסייה (בני טובים או סביבה עבריינית) ועוד מגוון של גורמים משפיעים. מכאן גם חשיבותו של  הניסיון העשיר, שלימד אותנו איך להכיל מפרט ביטוח מקצועי עם יותר הרחבות, ועדיין, בתנאים הרבה יותר נוחים.
 

✔  למחיר יש חשיבות. כסוכנות הביטוח המובילה בענף הבנייה אנחנו קונים מוצרי ביטוח בהיקפים גדולים. וכמו בכל תחום – מי שקונה יותר מקבל מחיר טוב יותר.  גם כאן מעמדנו בחברות הביטוח מאפשר לנו לקבל מחירים הרבה יותר אטרקטיביים, וכפועל יוצא, למכור לך הרבה ביטוח במחיר משתלם במיוחד.
 

✔  צועדים יחד איתך. אחת הסיבות בזכותן חברות בנייה, קבלנים ויזמים מעדיפים לבטח אצלנו היא ההקפדה על זמינות וליווי מקצועי צמוד. ולא פחות חשוב, בקרות  אירוע ביטוחי חמור – אנחנו יחד איתך בגיבוי צוות שמאי ביטוח, סוקרים, מהנדסים שכל מטרתם היא למצות את זכויותיך על פי הפוליסה ובמידת הצורך, אנחנו מבצעים גם חקר תאונות ע"י המומחים והמנוסים בתחום  שמסייעים לך בהתנהלותך למול הרשויות השונות.

לקבלת מידע או פרטים על סוג הביטוח הנדרש, מלא את הטופס וניצור איתך קשר בהקדם

דייר נפגע במבנה

ביטוח נזקי רכוש ובשמו המקצועי ביטוח אש מורחב מהווה למעשה פוליסה אחת מתוך מערך  פוליסות  ביטוח נדל"ן מניב ואחזקות. נתמקד במילה "מורחב" כי כאן באים לידי ביטוי היתרונות הבלעדיים שלנו, ואשר בזכותם, נשיג לך את הכיסוי הביטוחי הרחב ביותר בעלות הנמוכה ביותר. את התוצאה הזו אנחנו משיגים בעזרת כלי עבודה רבים ובראשם: ניתוח סיכונים מקדים ותכנון קפדני, וכמובן, עשרות שנות ניסיון ומעמד בכיר בחברות הביטוח.... 

די במדרגה לא סימטרית, ליקוי בתחזוקה, שריפה שפרצה בנכס שבבעלותך לנכס שכן, צינור מים שמתבקע  ומציף את הקומות שלמטה.. ועוד אין ספור מקרים כדי להיחשף לתביעה ולתשלום כבד בעבור הנזקים. מיזעור 'סכנות ביטוחיות' אלה עד למינימום נעשה ע"י ניתוח סיכונים מעמיק ותכנון פוליסה חכם וקפדני  שלוקח בחשבון את כלל נכסיך ורכושך, ופועל להשיג כיסוי רחב לכלל הפעילות בכל הנכסים. אלה, ועוד יתרונות רבים אחרים מביאים להשגת מקסימום כיסוי ביטוחי במינימום מחיר.

ביטוח פינוי בינוי, דורש התמחות בביטוחי ענף הבנייה, ביצוע ניתוח סיכונים וירידה לרזולוציות עמוקות בכל הקשור לתהליכי ביצוע הפרוייקט. בנוסף לסיכוני העבודות הקבלניות, יש מרכיב נוסף שמרתיע את חברות הביטוח והוא – האוכלוסייה שיש לפנות ואשר בחלק מהמקרים מדובר בנוף אנושי חלש ואפילו בעייתי (ראה פרוייקט פינוי בינוי שכונת הארגזים לוד שהתאפיינה בפשיעה, סמים ועבריינות קשה). אין ספק, כאן דרושה לך סוכנות ביטוח שזו התמחותה...

זקוק לביטוח אחזקת קרקע?
צור קשר - 03-6951414

או שלח מייל- itzick@simon-ins.co.il

או מלא את הטופס ונחזור אליך בהקדם 

bottom of page