top of page
צל
באנר ביטוח לקבלנים חוזיים

ביטוח לקבלנים חוזיים. 
כאן, בלי סוכן "תותח" אין ביטוח ואין מכרז

זו הבעייתיות הגדולה ביותר בביטוח קבלנים חוזיים. כאן מדובר בעיקר בשוק המוסדי ציבורי, שבו פוליסת ביטוח קבלנים היא תנאי חובה בכל מכרז, ובלעדיה, הזכייה במכרז תתבטל.

ברוב המקרים הזכייה נעשית על בסיס התחייבות להציג מיד ובסמוך לזכייה פוליסה ו'אישור קיום ביטוחים' העונה לדרישות המכרז (לעיתים מופרזות). אלו יכולות לייקר את הפוליסה ואף להביא את חברת הביטוח למצב בו היא מסרבת לבטח בתנאים המבוקשים ע"י המזמין.
 

זו בדיוק הסיבה מדוע דרוש לך כאן סוכן שהוא מקצוען.

הודיעו לך שזכית במכרז? בשעה טובה.
אבל עכשיו, עליך לספק חתימה על אישורי קיום ביטוח ע"י חברת הביטוח, בנוסח ובתנאים המופיעים באישור שהיה מצורף מלכתחילה לתנאי המכרז. זו משימה מורכבת ומסובכת הן מבחינת לוחות הזמנים הקצרים והן מבחינת ההיערכות הנדרשת לתכנון נכון של הכיסוי הביטוחי ביחס לסיכוני הפרויקט וזאת בלי שום קשר לדרישות הביטוח של המזמין שאינם בהכרח מלאים עבורך ...  

להצעת מחיר
המותאמת עבורך

מומלץ לקרוא גם את המאמר על מערכת היחסים בין הצדדים: קבלן מזמין יזם - ומה שביניהם

אני מזמין אותך

להתקשר אלי

איציק סימון - 050-5299480

אייקון לביטח קבלן חוזי בין שתי ידיים

סיסמתנו: "סוכנות הביטוח המובילה בענף הבניה" - אינה רק סיסמה! 

מעמדנו בשוק הזה נוצר לאחר קילומטרז' ארוך בתחום ביטוח חברות בנייה ועבודה משותפת רבת שנים אל מול חברות הביטוח בגיבוש פוליסות ביטוח עבודות קבלניות, ביטוח אחריות מקצועית, ביטוח חבות מוצר, כמו גם ביטוח יזמים או ביטוח קבלנים. כל אלה מאפשרים לנו לייצר עבורך פוליסת ביטוח לקבלנים חוזיים תוך התמודדות עם דרישות המכרז, קיצור תהליכים ולא פחות חשוב- במחירים תחרותיים, הנה:

✔  קיצור לוחות זמנים – אנו מחויבים לספק לך את האישורים הנדרשים עם קיצורי דרך משמעותיים כדי שתוכל לספק למזמין המכרז פוליסת ביטוח לקבלנים חוזיים שעונה על דרישותיו. כשניפגש נשמח להראות  לך איך הדברים נעשים. 

✔  עלות – באפשרותנו להביא להפחתת עלויות משמעותית גם בביטוחים לקבלנים חוזיים, כמו בביטוח קבלניםביטוח אחריות מקצועית או ביטוח חבות מוצר

✔  פתרונות יצירתיים –  לכל חוזה ומכרז יש דרישות ייחודיות משלו. נוסיף לכך את העובדה שפוליסת ביטוח קבלנים חוזיים נבנית בדיעבד על בסיס התחייבות שלך להציג אישור קיום ביטוחים , בתנאים שהמזמין דורש, והנה לך מצב בו נדרש סוכן יצירתי בפתרונות שהוא מגבש ואשר למילה שלו יש משקל בחברת הביטוח, ובאפשרותו להביא לך אישור קיום ביטוחים חתום כדרישת המזמין ו/או להניח את דעת המזמין.
 

✔  שומרים עליך – הנפקת הפוליסה היא רק תחילת הדרך. בעת קרות אירוע ביטוחי (חס וחלילה) אנחנו איתך, מוודאים שתמצה את זכויותיך על פי תנאי הפוליסה. לשם כך אנחנו מפעילים בתאונות קשות או באירועים ביטוחיים מורכבים את צוות המומחים של הסוכנות: שמאי ביטוח מומחים, מהנדסים ובמידת הצורך גם חוקרי תאונות מנוסים ועורכי דין להגנה בעת חקירת תאונה קשה

אצלנו כיסוי ביטוחי זה לא רק הנפקת פוליסה, אנחנו גם מוודאים  שכל סעיף בה מתקיים - למיצוי זכויותיך.

פועלים יוצקים בטון

הכיסוי הביטוחי בפוליסת האחריות המקצועית לקבלנים הינו כיסוי בעייתי וחלקי. אילו ניתן היה באמת לרכוש כיסוי מלא, אזי שורה ארוכה של סיכוני ביצוע יכולים היו להיות מבוטחים - וזהו לא המצב. הפוליסה מעניקה כיסוי למקצועו של המבוטח כקבלן, אולם במרבית המקרים קים בה חריג 'עבודה חוזרת', חריג אשר מוציא מכלל כיסוי חלק משמעותי מהתביעות האפשריות.
יחד עם זאת במרבית המכרזים הן הציבוריים והן הפרטיים, המזמינים דורשים ביטוח אחריות מקצועית כתנאי סף להתקשרות...

ביטוח חבות מוצר מכסה אותך מפני נזקים כתוצאה מליקוי במוצר (המבנה) או באחד מחלקיו, לאחר מסירת הפרויקט ותחילת השימוש בו.
חוק מכר דירות מטיל אחריות על המוכר (היזם או הקבלן) בהתאם לסוג הליקוי כמפורט בחוק למשך עד 10 שנים. ואולם האחריות בגין קונסטרוקציה, למשל, היתה עד לפני כשנתיים בלתי מוגבלת בזמן ולפני שנתיים הוגבלה ל-20 שנה.
יש מי שנוטים להקל ראש בצורך החיוני של פוליסה זו, כל אחד מסיבותיו הוא. זהו סיכון גדול שלא הייתי.... 

ביטוח לפרויקטים של שימור ושיקום מבנים עשוי להיות אתגר לאנשי מקצוע מנוסים. הסיכונים הטמונים בפרויקט מסוג זה הינם קשים לניבוי שכן מדובר בביצוע עבודות במבנה אשר במרבית המקרים הוא רעוע וישן מאוד, לא תמיד ניתן להשיג את התוכניות המקוריות של המבנה ולעיתים רבות מתבצעות עבודות גישוש שונות כדי לתהות על קנקנו של המבנה ולבחון מה וכיצד ניתן לבצע מבלי שהמבנה יקרוס וייגרמו נזקים הן לבעליו והן לסביבתו. השגת הכיסוי כאן כרוכה בקושי גדול בשל הסיכונים הכרוכים בפרויקט והצורך למלא אחרי הוראות החוק לשימור ושיקום מבנים. נשמע מייאש? הגיע הזמן שניפגש!

לקבלת מידע או פרטים על סוג הביטוח הנדרש, מלא את הטופס וניצור איתך קשר בהקדם

מאמר חשוב לקבלן חוזי בנושא ביטוח קבלנים שכדאי לקרוא- קישור

זקוק לביטוח קבלנים חוזיים?
צור קשר - 03-6951414

או שלח מייל- itzick@simon-ins.co.il

או מלא את הטופס ונחזור אליך בהקדם 

bottom of page