top of page
צל
באנר הרחבת אחריות אישית

הרחבת אחריות אישית. כדאי וחשוב. אחרת, זה עלול לעלות לך ביוקר.

להצעת מחיר
המותאמת עבורך

ביטוח לאחריות אישית? זה בוודאי כלול בביטוח עבודות קבלניות או ביטוח אחריות מקצועית, נכון? אז זהו שלא בהכרח!

פוליסות הביטוח בענף הבניה למיניהן אינן כוללות באופן אוטומטי הרחבה לאחריות אישית כמו למשל בפרק ביטוח חבות מעבידים בפוליסת העבודות הקבלניות לפי תנאי ביט 2013,  שם ביטוח זה כלול.


ומדוע זה כל כך חשוב? כמעט כל מי שקשור לפרויקט הבניה -  מהמערך הניהולי (מנכ"ל, סמנכ"ל ביצוע סמנכ"ל הנדסה...), מהמערך העסקי (יזם, מזמין העבודה, דירקטורים, בעלי מניות נושאי משרה שונים בחברה...) ומהמערך הביצועי (מנהל עבודה, מנהל הפרויקט,  קבלן ביצוע, קבלן בניין המבצע ביטוח עבודות קבלניות...) – עלולים להיות חשופים לתביעת אחריות אישית.

מדוע? כי התובע החליט לתבוע כל מי שרק אפשר ומותיר לבית המשפט להתייחס לשאלת האחריות וחלוקתה. האחריות עלולה להתפרש בשני מובנים: נזיקית ופלילית. אם עדיין אין לך הרחבות מתאימות בשלל הפוליסות המעניקות ביטוח אחריות:

כל שדירת בעלי התפקידים בארגון! ביטוי הדורש הסבר:
פסקה זו מציפה את חשיבות הרחבת ביטוח האחריות האישית בראש ובראשונה לנושאי התפקידים בארגון, חברת בניה, שותפות של יזמים, נושאי תפקידים כמו דירקטורים ובעלי משרה ועוד.

מדוע? במהלך השנתיים האחרונות חלו שינויים בתקנות הבטיחות שהחמירו את מידת האחריות האישית של בעלי תפקידים ניהוליים, קרי: יזמים, מנהלים, דירקטורים, בעלי מניות, בעלי חברות בניה, מנכ"לים, קבלנים וכדומה.

החמרה זו נובעת מתוך ראיית המחוקק את הצורך והחשיבות בארגון ניהול הבטיחות – על מנת לאפשר ולספק למבצעים בשטח את הכלים לעמוד בתקנות הבטיחות. זו אחריות הדרג הניהולי לספק תנאים וכלים ראויים – ואם אלה לא סופקו כדרישות החוק והתקנות – יש מקום לתביעה או כתב אישום  בגין אחריות אישית. נקודה למחשבה.
 
נתון חשוב במיוחד
הנתון הזה כבר עלה כמה וכמה פעמים בדפי האתר, מה שמעיד על משקלו הסגולי כשמדובר בפוליסות ביטוח בענף הבניה בכלל וביטוח אחריות אישית בפרט.

המאפיין בענף הבניה שזוכה לכותרות בכל יום הוא מספר הנפגעים: כ-6,000 עובדי בנין נפגעים בגוף בכל שנה, מתוכם קרוב ל-50 הרוגים וכמה תאונות גרמו 'רק' לנזקים? כמי שמטפלים בשוטף בתביעות נזיקין עקב עבודות בניה אנו יכולים לומר בוודאות שהמספר גדול בהרבה ממספר התאונות בהן יש נפגעים.

ועכשיו, עם הגישה המחמירה יותר של המחוקק בנוגע לאחריות אישית – ברור מדוע אני קורא לך לפנות אלי ולבחון פוליסות קיימות ו/או להוסיף הרחבות ביטוחיות לעניין האחריות האישית שלך.
 

אנו ממליצים לך להתקשר אלנו כדי לבנות לפוליסות הביטוח שלך מערך של הרחבות ביטוחיות הכולל כיסוי ביטוח אחריות אישית, לכל שדירת בעלי התפקידים בארגון – ניהוליים, עסקיים וביצועיים כאחד.
 

הרחבה ביטוחית זו מעניקה לך כיסוי הוצאות הגנה משפטית במקרה של אחריות פלילית וכיסוי מורחב בגין נזקים כספיים במקרה של אחריות אישית נזיקית, על פי תנאי הפוליסה.

לקבלת מידע או פרטים על סוג הביטוח הנדרש, מלא את הטופס וניצור איתך קשר בהקדם

קבלן באתר בנייה גדול

הרחבת אחריות אישית וביטוח אחריות אישית

רשימת התרחישים  שפוליסת ביטוח אחריות מקצועית מכסה ובהתאמה הכיסוי הביטוחי, אינה כוללת בהכרח ביטוח אחריות אישית. נכונים הדברים גם כשמדובר בביטוח ליזם או ביטוח קבלנים כמו גם פוליסות ביטוח נוספות. וכידוע, בענף הבניה נזקים – לרכוש או לגוף - הם עניין יקר. הרחבת הביטוח בגין האחריות האישית מעניקה לך כיסוי הוצאות...

הרחבת אחריות אישית וביטוח עבודות קבלניות

ביטוח עבודות קבלניות הינה הפוליסה הבסיסית לכל פרויקט בנייה ולה יש שלושה פרקים: ביטוח הרכושביטוח צד שלישי וביטוח חבות מעבידים. אבל, כאמור, לא כל פוליסה כוללת הרחבת כיסוי אחריות אישית וגם אם כן, חובה לבדוק אם הרחבת הכיסוי חלה על כל פרקי הפוליסה.  שינוי קטן בפוליסות – שיכול לעשות הבדל גדול...

הרחבת אחריות אישית וביטוח חבות המוצר

ביטוח חבות המוצר נועד לכסות נזקים שייגרמו כתוצאה מליקוי במוצר (המבנה) או באחד מחלקיו לאחר מסירת הפרויקט ותחילת השימוש בו. נדרשת כאן הרחבת ביטוח האחריות האישית מאחר וזו אינה כלולה אוטומטית בביטוח חבות מוצר. חשוב לזכור, אורך החשיפה לתביעות חבות מוצר נע בין 10 ל-20 שנים. פרק זמן ארוך במהלכו, ללא פוליסה והרחבת האחריות האישית, הסיכונים... 

זקוק לביטוח עבודות קבלניות?
צור קשר - 03-6951414

או שלח מייל- itzick@simon-ins.co.il

או מלא את הטופס ונחזור אליך בהקדם 

bottom of page