משבר הקורונה וענף הבנייה - היבטי ביטוח

לקוחות יקרים,
התפרצות הקורונה הולכת ומתגברת, והמשק הישראלי במגננה. למרות שאני שומר על אופטימיות, ולמרות שאין לי ספק שנתגבר גם על זה, ברור לי שרבים מכם מצויים בחוסר וודאות. על כן, ראיתי לנכון להעלות לאתר האינטרנט של הסוכנות לשונית מידע על הקורונה ובתוכה גם מאמר העוסק במתח שבין הקורונה לענף הבנייה. המאמר מספק נתונים עדכניים לגבי השפעת הקורונה על ענף הבנייה, אך גם – חשוב מכך – עוסק בפתרונות קונקרטיים ומהותיים. 

במאמרים תוכלו לקרוא אודות נושאים שונים כדוגמת:

  • מהן הסכנות המרכזיות הצפויות לענף הבנייה כתוצאה מהתפרצות הנגיף?

  • האם ביטוח עבודות קבלניות מכסה נזקים שנגרמו כתוצאה מהקורונה?

  • מהם הצעדים הנכונים לגבי לינת עובדים באתר הבנייה (המדינה הגדילה את היקף היתרי השהייה של העובדים הפלשתינאים בישראל ביותר מ-300%)?

  • למה אתם צריכים להתייחס לכל יום עבודה באתר הבנייה כיום האחרון לפני השבתה של 14 ימים?

  • מה חשוב לדעת לגבי ביטוח עבודות קבלניות ושמירה על אתר "מושבת"?

  • מהם הדגשים המרכזיים לגבי העסקת עובדים בתקופת הקורונה (המאופיינת בימי מחלה רבים, בידוד והשבתת אתרים כתוצאה מחשיפה עובדים/מבקרים לנגיף)?

בין היתר תוכלו לקרוא התייחסות של מומחים לנושא. ביניהם משרד עורכי דין ג'ון גבע, הדר ושות', הפניות ממכתבו של יו"ר התאחדות הקבלנים בוני הארץ, ראול סרוגו, והצפת המשמעות שעומדת מאחורי מכתב ששלח משרד השיכון והבינוי לקבלנים בישראל ועוד.

מעל לכל, לקוחות יקרים, אנו זמינים עבורכם לכל אורך התקופה. 
סוכנות הביטוח איציק סימון, הסוכנות המובילה בישראל לביטוחי בנייה, ממשיכה לעבוד כרגיל ומעבר לכך. לאור המצב אנו זמינים גם בשגרה וגם בחירום. 

לכל שאלה או סוגיה אפשר לפנות אלינו באמצעות פרטי הקשר במייל זה וכן בטלפונים ישירים המפורטים באתר האינטרנט שלנו- ראו בקישור כאן: קישור
אנו מבטיחים לענות במקצועיות, במהירות וביעילות, ולהתייחס לכל אחד במלוא תשומת הלב. 

 

בברכת בריאות לכולם,
איציק סימון
מנכ"ל 

בונים את הארץ בימי קורונה - דף מידע (17)

פורסם בתאריך -21.4.2020

שלום לחברינו הקבלנים בוני הארץ, המצויים בחזית העשייה הכלכלית - חברתית בימים מורכבים אלה. התאחדות הקבלנים בוני הארץ פועלת ללא הרף לקדם את ענייניכם ודואגת להשאיר אתכם מעודכנים במתרחש.

בונים את הארץ בימי קורונה - דף מידע (14)

פורסם בתאריך -14.4.2020

התאחדות הקבלנים בוני הארץ פועלת ללא הרף לקדם את ענייניכם ודואגת להשאיר אתכם מעודכנים במתרחש. דף מידע זה מכיל את תמצית הידיעות והפעולות שאנו מקיימים יום יום, במטרה לסייע לכם ולהוות עורף תומך ומקדם.

עשרת הדיברות לעובד הבנין

פורסם בתאריך -4.4.2020

עשרת הדיברות לעובד הבניין במניעה אישית של מחלת הקורנה....

בטיחות קורונה - הנחיות להתנהגות בטוחה באתרי בניה

פורסם בתאריך -2.4.2020

עדכון זה בא בעקבות תקנות שעת חירום המעודכנות (נגיף קורונה החדש – הגבלת פעילות) (תיקון מס' 2), התש"ף- 2020, שפורסמו בתאריך 30 מרץ 2020.

תמ"א 38 בצל הקורונה - כך תנהגו נכון

פורסם בתאריך -2.4.2020

ענף הבנייה הוגדר כחיוני ויכול להמשיך לתפקד במשבר הקורונה – אך פרויקטים כמו תמ"א 38 עשויים לחשוף לוירוס דיירים מבוגרים וכאלה הנכללים בקבוצות סיכון...

בטיחות בימי הקורונה - הנחיות להתנהגות בטוחה באתרי הבנייה - עדכון מס' 1

פורסם בתאריך -22.3.2020

לפני כשבוע העברנו אליכם אגרת עם הנחיות להתנהגות בטוחה באתרי בנייהבעידן מגפת הקורונה. בימים שחלפו מאז התחדדו ץןבנות והנחיות הממשלה. בין היתר, הוגדר ענף הבניה כקטר חיוני למשק ...

תוכנית מחיר למשתכן נערכת להתפשטות נגיף הקורונה

פורסם בתאריך -22.3.2020

משרד הבינוי והשיכון פועל להתאים ככל האפשר את תוכנית מחיר למשתכן לציבור, על רקע התפשטות נגיף הקורונה. מטרת הפעילות היא לשמור על בריאות הציבור לצד המשך פעילות רגילה ככל הניתן.

אושרה בממשלה החלטת שרת הבינוי והשיכון להאריך אשרות שהייה לעובדי בנייה סינייים

פורסם בתאריך -22.3.2020

לאור מגפת הקורונה: תוארך אשרת שהייה של כ-1,700 פועלים סיניים בענף הבנייה. ההחלטה נועדה למנוע פגיעה בפרויקטים של בנייה ותשתיות בישראל....

הנחיות לקבלנים בנושא שמירת בטיחות באתרי עבודה במצב הנוכחי

פורסם בתאריך -17.3.2020

לאור אי ודאות באשר להנחיות במצב הנוכחי, אבקש להודיע לכל הקבלנים, העובדים בעבודות פיתוח....

מגפת הקורונה וענף הבנייה - היביטי ביטוח

פורסם בתאריך -17.3.2020

מגפת הקורונה הולמת במשק הישראלי ואין ענף שלא נפגע. מאות ישראלים נדבקו בווירוס, רבבות נוספים נאלצים לשהות בבידוד מחשש להידבקות, והיד עוד נטויה....

עצות וכלים למעסיקים בצל "מגפת הקורונה"

פורסם בתאריך -17.3.2020

כאילו לא די בגזירות על המשק, כאילו לא די ברגולציה ובבעיות בטיחות שפוקדות את ענף הבניה, כעת מעסיקים רבים נאלצים להתמודד עם קושי תזרימי ושאלות רבות צצות ביחס להעסקת עובדים.

טופס בקשה והתחייבות להלנת עובדים תושבי יש"ע בישראל

פורסם בתאריך -17.3.2020

ממשלת ישראל נענתה לדרישת ההתאחדות והכירה בענף הבנייה והתשתיות והתעשיות הנלוות כענף חיוני למשק שיוכל להמשיך לפעול בזמן משבר הקורונה....

להצעת מחיר

המותאמת עבורך

sop-resize-200-נשמח ללייק (1).jpg
03-6951414

 © כל הזכויות שמורות לאיציק סימון סוכנות לביטוח בע"מ

ט.ל.ח