top of page
shadow ready-web-FF.png
בנייה 4.0 - כך מנהלים היום את אתר הבנייה
בנייה 4.0 - כך מנהלים היום את אתר הבנייה

בנייה 4.0 - כך מנהלים היום את אתר הבנייה


מאת: אסף גוטר מחברת בטי


חברת Beti שמה לה למטרה לשנות את ההתנהלות באתרי הבנייה באמצעות מערכת טכנולוגית ייעודית לניהול פרויקטים המותאמת לענף. המערכת מלווה את הפרויקט מרגע העלייה לקרקע ועד מסירת הדירות לדיירים ושמה דגש מיוחד על ניהול הבטיחות והאיכות.


תחום הבטיחות בעבודה באתרי בנייה עלה למודעות באופן משמעותי בשנתיים האחרונות. תאונות עבודה קורות על בסיס שבועי ודיווחים על פצועים והרוגים באתרי בנייה הפכו, לצערנו, לעניין של הרגל. לאור מצב עגום זה מובילה המדינה מהלכים להגברת הרגולציה והאכיפה באתרים בשטח. ההבנה היא ששינוי במצב הבטיחות בעבודה צריך להתחיל קודם כל באספקט הניהולי. לשם כך הוקמה חברת Beti, השמה לה למטרה לשנות את ההתנהלות באתר הבנייה בעזרת טכנולוגיה ייעודית לניהול האתר.


את Beti הקימו היזמים עו״ד עומר סלבין ושיר מאוטנר. עו"ד סלבין, מנכ״ל החברה, הוא דור רביעי למשפחה של קבלנים ישראלים, כך שספג את עולם הבנייה עוד מהבית. סמנכ״ל התפעול מאוטנר שימש בעבר כסמנכ״ל תפעול בחברה להקמת מגה אירועים בארץ ובחו״ל וביחד עם סלבין ניהל פרויקטי בנייה למגורים בפולין וישראל. החברה הוקמה על בסיס חברותם ארוכת השנים של השניים שהחלה בשירותם הצבאי כקצינים ולוחמים בסיירת מטכ״ל. הם צירפו אליהם במעלה הדרך את חבריהם מהסיירת דקל שוורצמן - בעל שבע שנות ניסיון בפיתוח תוכנה, אלגוריתמיקה והנדסת מערכת, ואסף גוטר – בעל שמונה שנות ניסיון בפיתוח עסקי ומכירות בחברה גלובאלית מדרום אפריקה. יחד הקימו חברה על בסיסי ערכי המצוינות, היצירתיות המחשבתית, היעילות, השאיפה לשיפור מתמיד והאמונה בדרך.

Beti פתרון הוליסטי לניהול אתרי בניה

Beti פתרון הוליסטי לניהול אתרי בניה

Beti נולדה מהשטח, כדי ליצור פתרון הוליסטי לניהול אתרי בניה תוך שמירה על סטנדרט ביצוע גבוה, ניהול הבטיחות בסביבת העבודה ועמידה בלוחות הזמנים ובתקציב הפרויקט. זאת מתוך היכרות שלנו עם הצרכים בשטח ורצון להשפיע על ההתנהלות בו", אומר סלבין.  "שמנו לפנינו למטרה גם לסדר ולייעל את תהליכי העבודה השוטפים באתר וגם לשפר את תהליכי הבטיחות בעזרת כלים טכנולוגיים. הבנו שמתן שליטה ובקרה רחבים יותר למנהל הפרויקט מצמצם את המרחק בין השטח לדרג הניהולי ומאפשר לכל הגורמים - מנהל העבודה, מנהל הפרויקט, מהנדס הביצוע, הקבלן, ממונה הבטיחות, מפקח הבנייה והיזם - לעבוד בצורה יעילה יותר ולעקוב אחר מצב הפרויקט באספקטים של בטיחות ואיכות בזמן אמת". המערכת מותאמת לכל גודל של פרויקט וקבלן, מאפשרת ניטור, מעקב, וניהול של משאבי העבודה באתר, דוגמת כוח אדם, ציוד וכלים. Beti  מאפשרת ניהול שגרות בטיחות ושגרות בקרה, כולל פיקוח על קבלני המשנה. זאת תוך שיפור התקשורת ויעילות העבודה באתר".

ענף הבנייה הוא ענף מסורתי שחלק מעובדיו אינם טכנולוגיים במיוחד.

ענף הבנייה הוא ענף מסורתי שחלק מעובדיו אינם טכנולוגיים במיוחד.

נכון, ולכן הפתרון של Beti נשען על העקרון החשוב של הפשטות. היה ברור לנו שבענף מסורתי שנדרשים לעבוד בו בתנאי סביבה מאתגרים, בשטח, בלחץ זמנים ובצוות שאינו טכנולוגי - אי אפשר להטמיע מוצר מורכב שדורש תשומת לב רבה. לכן, פיתחנו תוכנה חכמה עם ממשק חכם, פשוט וקל. מנהל העבודה משתמש באפליקציה קלה לתפעול, בעוד שמנהל החברה יכול לבקר אותו על-ידי שימוש בממשק ניהול בעל דאשבורד פשוט וברור. דאשבורד זה מרכז תובנות ומצביע היכן יש למקד את הקשב הניהולי בפרויקט".

אלגוריתם חכם מודד את סטטוס הביצוע ורמת הבטיחות בפרויקט

אלגוריתם חכם מודד את סטטוס הביצוע ורמת הבטיחות בפרויקט

אז מה בעצם Beti נותנת? לדברי סלבין, זו מערכת מותאמת לענף הבנייה המספקת פתרון 360 מעלות לניהול פרויקטים. ניתן למצוא בה את כל מה שקשור לניהול אתר בנייה. את עבודתה היא מתחילה כבר בשטח: מתקינים מערכת בקרת כניסה שעובדת בטכנולוגיית זיהוי פנים בתלת-מימד ומנטרת את כניסת העובדים, כך שרק מי שמורשה לבצע את עבודתו יכול להיכנס. השער החכם באתר יודע כמה עובדים הגיעו ומאפשר לתכנן את העבודה בהתאם. המערכת מספקת למנהלים שליטה במשאבים: כוח אדם וכלים, יומני עבודה, עמידה בזמנים, בקרת איכות, שינויי דיירים, מסירת דירות, בדק. לוח שליטה ובקרה על הבטיחות המתעדכן בזמן אמת, ממשק קבלני משנה וסיורי בטיחות.


"מנהל עבודה שמתחיל להשתמש בבטי יגלה שלפתע הוא יכול לבדוק בקלות שאלמנט מבוצע כמתוכנן ולפי ההוראות, לעבוד עם צ'קליסטים מובנים ולבצע בדיקות באופן סיסטמתי, שיבטיחו גילוי וטיפול בכל הליקויים באתר, להפיק בלחיצת כפתור דו"חות אוטומטיים - למשל, דו"חות התקדמות הפרויקט לפי אחוזי ביצוע של כל מלאכה - ולעבוד עם מערכת ניהול ליקויים דיגיטלית, שבעזרתה שום ליקוי לא ישכח או יאבד", מדגיש סלבין. "כל המידע הרב הזה נשמר בענן, כך שאין סכנה לאיבוד מידע. המערכת מלווה את הפרויקט מרגע העלייה לקרקע ועד מסירת הדירות לדיירים. היא מספקת חוויית שירות מקצועית לחברות הבנייה מול רוכשי הדירות".

הדור הבא: מצלמות שמאתרות ליקויי בטיחות ומעקב אחר הביצוע

הדור הבא: מצלמות שמאתרות ליקויי בטיחות ומעקב אחר הביצוע

מערכת Beti מתאימה לכל גודל חברה ולכל גודל פרויקט. עד היום הוטמעה ב-170 חברות וב-650 אתרי בנייה בישראל - מה שהופך את החברה לגדולה והמובילה בישראל בניהול מערכות לניהול אתרי בנייה בשטח. בין לקוחותיה הבולטים של Beti ניתן למצוא את קבוצת אפקון, י.ח דמרי, קן התור, עומר הנדסה, בסט בנייה, SGS חברה לבנייה, שטרן הנדסה ומנרב. עוד היא משתפת פעולה עם התאחדות בוני הארץ, קונטק (גוף לקידום חדשנות בענף הבנייה) ועם תוכנית כוכבי הבטיחות של התאחדות הקבלנים. ב-2019 הייתה בטי החברה הראשונה שקיבלה אישור מנהל הבטיחות במשרד העבודה לתפקד כתחליף דיגיטלי מלא לכל דרישות החוק בתחום הבטיחות.

בימים אלו תוקעת החברה יתד גם בחו"ל: המערכת מוטמעת באתרים ראשונים בניו-יורק. במקביל נבחן פיתוח חדש באתר הבנייה שמבוצע על ידי חברת אפקון בנייה בו מקימה Mobile Eye מבית אינטל את הקמפוס שלה, בהר החוצבים בירושלים: באתר נפרסו מצלמות שמאתרות ליקויי בטיחות בזמן אמת באמצעות טכנולוגיות בינה מלאכותית ועיבוד תמונה. "על בסיס כל הדאטה שנצבר בחברה, המכונה למדה לזהות ליקויי בטיחות לבד, כמו ממונה בטיחות לאתר", מסביר סלבין. "מצלמות המבוססות על טכנולוגיית בינה מלאכותית מזהות את הליקויים ומוציאות התרעה. כשעבודת הפיתוח על המוצר הזה תסתיים, אנו צופים שהוא יאפשר לנו לבצע מהפכה נוספת בתחום, זו הפעם השנייה".

קישור לאתר:

https://beti.webflow.io/he/home

קישור לסרטון:

https://youtu.be/LnnEKSge43M

בנייה 4.0 - כך מנהלים היום את אתר הבנייה
בנייה 4.0 - כך מנהלים היום את אתר הבנייה

לצפייה או להורדת הדוח

חסר לך מידע בנושא ביטוח קבלנים או ביטוח עבודות קבלניות?
נשמח לעזור לך
צור קשר - 03-6951414

 itzick@simon-ins.co.il -או שלח מייל

או מלא את הטופס ונחזור אליך בהקדם 

bottom of page