ביטוח לתמ"א 38 | איציק סימון סוכנות ביטוח עבודות לתמ"א 38

03-6951414

phone4, phone, contact, telephone, support, call
איציק סימון סוכנות לביטוח בע"מ
חפש
לוגו איציק סימון הסוכנות המובילה לביטוחי בנייה, בי
כפתור ווטסאפ

זקוק לביטוח תמ"א 38?
צור קשר - 03-6951414

או שלח מייל- itzick@simon-ins.co.il
או מלא את הטופס ונחזור אליך בהקדם.
arrow-down16, arrow-down, download, bottom

ביכולתנו לתכנן ולגבש פוליסת ביטוח תמ"א 38 הכוללת דרישות מיגון והנחיות אפשריות לביצוע (המקובלות ומוסכמות גם על חברת הביטוח). 
לפוליסה זו יתרונות בלעדיים שבאפשרותנו להעניק לכם כסוכנות המובילה בתחום ביטוחי הבנייה:


✔  הפחתת עלויות במידה ניכרת.
✔  צוות מקצועי ומיומן.
✔  ליווי אישי צמוד.
✔  זמינות ביום-יום ובעיקר, כשמתרחש אירוע ביטוחי.

אנו נעמוד לרשותך בכל עת כדי לסייע לך למצות את מלוא זכויותיך הכלולות בפוליסה.
 

 

אז מה עושים?
כאן, בצומת דרכים זה – אנו נכנסים לתמונה

תמונת ידיים עם אייקון ביטוח תמ"א 38
 
 
 
 
 
אני מזמין אותך
להתקשר ישירות אלי
איציק סימון - 050-5299480
 
 

לקבלת מידע או פרטים על סוג הביטוח הנדרש, מלא את הטופס וניצור איתך קשר בהקדם

 
כשמדובר בפוליסות ביטוח עבודות תמ"א 38, המשימה הראשונה בחשיבותה מבחינתנו היא השגת כיסוי ביטוח קבלנים רחב ככל האפשר. 
 

הנה כמה מאפייני עבודות תמ"א 38
המביאים את חברות הביטוח 'לחדד חיישנים':

1. עבודה בסביבה עירונית צפופה וסואנת המגבירה את הסיכוי לפגיעת גוף ורכוש צד ג', במיוחד כשנעשה שימוש בציוד מכני כבד כגון עגורנים, דחפורים, מכבשים.
 
2. ביצוע עבודות בניין במבנה המאכלס דיירים. במקרה זה המבנה נחשב אתר בנייה לכל דבר, שגרים בו תושבים ללא ידע או הדרכה בנושאי בטיחות וללא ציוד בטיחות
 
3. עבודות חיזוק היסודות או הקמת יסודות חדשים בשטח מגרש קטן עלולות לפגוע במבנה עצמו וגם לפגוע בבתים שכנים ובתשתיות עירוניות.
 
4. בפרויקטים רבים הצורך בכיסוי ביטוחי מתחיל הרחק מאתר הבנייה עצמו. מהכניסה לתחומי היישוב העירוני ועד לאתר יש לחסום צירים ולערב משטרה לצורך הכוונת תנועה. הדבר מרחיב את "הגבולות הגיאוגרפיים" של פוליסת הביטוח.
 
5. לאור כל האמור לעיל, ברור שהסבירות להתרחשות אירועים חריגים ובלתי צפויים גבוהה בהרבה מפוליסות ביטוח קבלנים או מביטוחי עבודות קבלניות בפרויקטים שאינם במסגרת התחדשות עירונית.


ראה גם דגשים חשובים בהקשר ל: הגדרת שם המבוטח בפוליסת ביטוח עבודותקבלניות. 
 
 
 
בין אם מדובר בביטוח תמ"א 38 1-3 (חיזוק יסודות ותוספת יחידות דיור) ובין שמדובר בביטוח תמ"א 38-2 (הריסת המבנה הישן ובניית חדש) - בשני סוגי הביטוחים קיימת רשימת סיכונים המייחדת עבודות קבלניות מסוג זה הגורמת לחברות ביטוח עבודות לתמ"א 38 להיזהר שבעתיים בניסוח כל סעיף וסעיף ולהכיל בפוליסה החרגות, הסתייגויות ותנאים מגבילים במטרה להקטין את סיכוניה.

על כל אלה נוספות גם דרישות מיגון רבות כדי להקטין עד כמה שרק ניתן את הסתברות להתרחשות האירוע הביטוחי. מזוית הראייה של הדיירים דרישות הביטוח והתאמתם לאופי הפרויקט מחייבות תשומת לב מיוחדת. 

מומלץ לקרוא: דיווח על שינויים בפרויקט, סקר תיעוד מבנים סמוכים.

 

'הייחודיות הביטוחית' בכל אחד מהפרויקטים של  התחדשות עירונית בכלל ותמ"א 38 בפרט? הנה: 

ביטוח תמ"א 38 עם כיסוי ביטוח קבלנים הרחב ביותר.

והסיבה פשוטה, פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית ובכלל ופרויקט תמ"א 38 בפרט, מדורגים בחברות ביטוח לתמ"א 38, ברמת הסיכון גבוהה מתוך קשת ביטוחי העבודות הקבלניות. 
 

גיבוש, בנייה והנפקה של פוליסת ביטוח תמ"א 38 1-3, הם מן המורכבים שיש על רקע הסיכונים המיוחדים לפרויקטים כאלה והסבירות הגבוהה לאירוע ביטוחי ותביעות. די במצב החריג שבו אתר בנייה מאכלס דיירים ופועלי בניין תוך כדי ביצוע עבודות בנייה כדי להבין את הרגישות שמגלה חב' הביטוח שבאה לידי ביטוי בדרישה להכיל בפוליסה  החרגות, תנאים, סעיפים מיוחדים  ודרישות מיגון לרוב. אל רשימת המאפיינים המיוחדים לפרויקט זה קיים גם הסיכון לנזק אפשרי למבנה הקיים  תוך כדי ביצוע העבודות...  
 

במרבית המקרים הקמת פרויקט תמ"א 38-2 כרוכה בעבודה מורכבת באזור מאוכלס וסואן, המחייבת לא פעם סגירת צירי תנועה והפרעה לשגרת יומם של דיירי רחוב שלם. פעמים רבות מדובר בהריסת מבנה שכן שיכול להיות צמוד עם קיר משותף למבנה שאותו עומדים להרוס. לאור האמור שברור שפוליסת ביטוח תמ"א 38-2 איננה תמימה ופשוטה כפי שניתן היה לחשוב. פרויקטים כאלה מחייבים מחשבה אחת קדימה בתכנון נכון של הכיסוי הביטוחי.... 
 
 
 
 

ביטוחי התחדשות עירונית מושפעים באופן ישיר על ידי כמה מאפיינים המשותפים לכול סוגי הפרויקטים בתחום זה: הטיפול במבנה קיים בין אם מדובר בהריסה ובנייה מחדש ובין אם בחידוש מבנה שדרוג וחיזוק. בכולם נדרש טיפול בדיירים קיימים. כולם מדורגים בסיכון גבוה לאירוע ביטוחי על רקע ביצוע עבודות בניה בסביבה עירונית צפופה וסואנת ועד ביצוע עבודות במבנה קיים ש'מאכלס' בו זמנית את הדיירים.  לכל אלה, יש משמעויות ביטוחיות שדורשות...  
 

חשוב לשמור, לרענן ולהקפיד על כללי הבטיחות בתמ"א 38, ויש לכך סיבות מוצקות: ראשית המאפיין המיוחד בפרויקטים אלה -  אתר בנייה ש"מאכלס" יחד דיירים ועובדים בו זמנית. שנית - למנהל העבודה אין כל יכולת וסמכות לפקח על הדיירים. שלישית -  לדיירים אין שום רקע והבנה בתהליכי בניה, ומתוקף כך הם גם לא מודעים לסכנות שאורבות להם. כך, מעבר לאחריות אישית של מנהלים ועובדים, זהו מצב שחייב לקבל התייחסות מצד היזם בשני אופנים שונים... 
 
קבלן על רקע מבנה בבנייה
גם בפרויקט תמ"א 38 חשוב לדעת: טופס 648 - לא מעסיקים קבלני משנה ללא דיווח לביטוח לאומי
 
 
באנר תמ"א 38

ביטוח תמ"א 38

זכינו בפעם השנייה להימנות בין 70 המשפיעים בהתחדשות